EURUSD 1.1330 USDJPY 110.74 USDCAD 1.3226 EURCZK 25.624 USDCZK 22.608 EURPLN 4.3327 USDPLN 3.8246
EURUSD 1.1330 USDJPY 110.74 USDCAD 1.3226 EURCZK 25.624 USDCZK 22.608 EURPLN 4.3327 USDPLN 3.8246

Založte si reálny účet

Založte si reálny účet

Mikro-loty bez minimálneho vkladu!

Založte si demo účet MetaTrader 5

Založte si demo účet MetaTrader 5

Obchodujte s virtuálnym miliónom

Demo účet MT 4

Demo účet MT 4

Vyskúšajte klasiku

Semináre a webináre

Semináre a webináre

Bezplatne každú stredu a vo štvrtok

Ako funguje finančná páka?

Finančná páka umožňuje uzavrieť transakcie s pomerne vysokou nominálnou hodnotou, za podmienky poskytnutia obmedzeného množstva peňažných prostriedkov ako zálohy.

Ako môžem ochrániť svoju otvorenú pozíciu pred nepredvídateľnými stratami?

Ochranu otvorených pozícií pred nepriaznivým vývojom na trhu poskytujú príkaz stop loss a limitné príkazy.

Ako môžem zistiť aktuálne sadzby swapových bodov?

Sadzby swapových bodov sa zverejňujú v podobe prehľadu na našich stránkach, v sekcii Obchodné info. Navyše sa môžu zobraziť vo vlastnostiach každého finančného nástroja, ktorý je k dispozícii na obchodnej platforme MetaTrader 5 (kliknúť pravým tlačidlom myši na okno Prehliadač trhov (Market Watch) a potom vybrať možnosť Vlastnosti ("Specification").

Ako sa zobrazia všetky nástroje, ktoré sú k dispozícii na obchodnej platforme?

Všetky nástroje, ktoré sú k dispozícii na platforme MetaTrader 5, možno zobraziť kliknutím pravého tlačidla myši kdekoľvek v okne Prehľad trhov (Market Watch) a výberom možnosti Zobraziť všetko ("Show all") v kontextovom menu.

Aký je rozdiel medzi burzovými trhmi a nástrojmi CFD, ktoré ponúkate?

Medzi kontraktmi na vyrovnanie rozdielu a burzovými nástrojmi je niekoľko rozdielov, pretože s CFD sa obchoduje na decentralizovaných mimoburzových trhoch, s niektorými sa obchoduje 24 hodín denne, napr. s menami, ktoré tvoria trh forex.

Čo je kontrakt na vyrovnanie rozdielu?

Kontrakt na vyrovnanie rozdielu (tiež zvaný CFD) je finančný nástroj, s ktorým sa obchoduje na mimoburzovom trhu, a je založený na takých aktívach, ako sú meny, komodity, či burzové indexy. Kontrakt na vyrovnanie rozdielu poskytuje rovnaké finančné príležitosti a riziká ako pri skutočnom vlastníctve podkladového aktíva - s výnimkou hlasovacích práv u akcií.

Čo je spread?

Spread je rozdiel medzi dopytovou (Bid) a ponukovou (Ask) cenou. Spread sa udáva v bodoch. Najobľúbenejšie trhy majú spravidla najnižšie spready z dôvodu vysokej likvidity spôsobenej záujmom investorov.

Čo sú swapové body?

Swapové body predstavujú hodnotu, pripisovanú na úkor alebo k dobru v súvislosti s otvorenými pozíciami nástrojov CFD, držanými cez noc. Odrážajú rozdiel medzi úrokovými sadzbami a ostatnými súvisiacimi nákladmi menového páru alebo iných aktív.

Je demo účet k dispozícii zadarmo?

Demo účty sú k dispozícii zadarmo a veľmi Vám odporúčame, aby ste ich často používali na účely získavania vedomostí o finančných trhoch.

Je výraz krátka pozícia významovo spojený s časovým horizontom investície, alebo nie?

Bežnou chybou je spájať termín "krátka pozícia" s časovým horizontom transakcie. Tento názov je možno zavádzajúci, ale je dôležité si zapamätať, že výraz "krátka pozícia" sa týka smeru obchodu - najprv predaj aktíva a následne zisk v prípade, že trh klesne, a vzniku strát v opačnom prípade.

Na akých trhoch môžem obchodovať so spoločnosťou HighSky?

Kontrakty na vyrovnanie rozdielu sú flexibilné vo vzťahu k podkladovým trhom dostupným pre obchodníkov. Či už ide o euro, vyjadrené v amerických dolároch alebo nejakej inej mene, zlato, ropu a ďalšie komodity alebo nejaký burzový index. S využitím CFD možno obchodovať so všetkými týmito aktívami z jednej obchodnej platformy poskytovanej spoločnosťou HighSky.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij