EURUSD 1.1334 USDJPY 110.71 USDCAD 1.3225 EURCZK 25.624 USDCZK 22.600 EURPLN 4.3314 USDPLN 3.8222
EURUSD 1.1334 USDJPY 110.71 USDCAD 1.3225 EURCZK 25.624 USDCZK 22.600 EURPLN 4.3314 USDPLN 3.8222

Založte si reálny účet

Založte si reálny účet

Mikro-loty bez minimálneho vkladu!

Založte si demo účet MetaTrader 5

Založte si demo účet MetaTrader 5

Obchodujte s virtuálnym miliónom

Demo účet MT 4

Demo účet MT 4

Vyskúšajte klasiku

Semináre a webináre

Semináre a webináre

Bezplatne každú stredu a vo štvrtok

Platforma MetaTrader 5 je užívateľsky priaznivou špičkovou obchodnou platformou.

Základná myšlienka

V prípade ťažkostí pri sťahovaní, inštalácii alebo zakladaní demo účtu na platforme MetaTrader 5, sa s nami neváhajte spojiť telefonicky alebo elektronickou poštou na adrese  sales@highsky.sk

Platforma MetaTrader 5, poskytovaná spoločnosťou HighSky Brokers, je nástrojom pre jednoduché investovanie a analýzu finančných trhov online. Pokročilejší používatelia zároveň nájdu veľa možností, ktoré im pomôžu uskutočňovať aj tie najnáročnejšie obchodné stratégie. Táto časť sa zaoberá kľúčovými otázkami, akými je realizácia prvých krokov na obchodnej platforme.

 

Odporúčame Vám, aby ste sa riadili touto časťou a zároveň precvičovali prax na demo účte, ktorý spoločnosť HighSky Brokers zriadila na tento účel. Plne tak využijete predkladaný materiál. Je preto nevyhnutné si najprv stiahnuť platformu MetaTrader 5 v sekcii  Založiť demo účet. 


Prvé kroky s našou obchodnou platformou budú tiež oveľa jednoduchšie, ak sa čitateľ zoznámi so všeobecnými princípmi, súvisiacimi s finančnými inštrumentmi, ktoré sú k dispozícii na platforme MetaTrader 5, uvedené v časti  Základné informácie o CFDs.

 

Obrázok nižšie predstavuje celkový pohľad na platformu MetaTrader 5, hneď po založení prvého demo účtu

 

obchodni platforma

 

V okne Prehľad trhov, na hornej ľavej strane obrazovky, sa udávajú ceny v reálnom čase na všetkých trhoch, ktoré sú k dispozícii pre obchodovanie na demo účte. Pre každý trh sa zobrazujú aktuálne ceny transakcií, čas, kedy naposledy došlo ku zmene cien, a ďalšie informácie. Všetky dostupné nástroje si zobrazíte kliknutím pravého tlačidla myši kdekoľvek v okne a voľbou možnosti Zobraziť všetko v kontextovom menu. Na zobrazenie všetkých dostupných trhov je potrebné sa posunúť v okne smerom dole pomocou posuvníka po jeho pravej strane.

 

Väčšinu pracovnej plochy v okne obchodnej platformy zaujímajú grafické znázornenia cien. Pre investorov, ktorí vykonávajú technickú analýzu, sú základom pre prijatie vlastných obchodných rozhodnutí. Viac informácií o analýze grafov možno nájsť v sekcii venovanej  technickej analýze.

 

Grafické okná možno posunúť a umiestniť podľa potrieb používateľa, možno aj zmeniť farby (kliknutím pravého tlačidla myši kdekoľvek v grafe a výberom možnosti Vlastnosti v kontextovom menu, ďalej potom možnosti Farby).

 

obchodni platforma, vlastnosti

 

Okno Nástroje, štandardne umiestnené na spodnej strane obrazovky, zobrazuje najdôležitejšie údaje súvisiace s Vašim obchodným účtom. Aktuálna hodnota peňažných prostriedkov a otvorených pozícií na účte je uvedená pod názvom Majetok, zatiaľ čo Voľná marža udáva výšku peňažných prostriedkov, ktoré sú k dispozícii pre transakciu alebo výber. V tomto okne budú zobrazené aj všetky otvorené pozície.

 

Možnosti v menu a ikony v hornej časti okna platformy, umožňujú kontrolovať analytické nástroje a rôzne nastavenia programu.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij