EURUSD 1.1336 USDJPY 110.70 USDCAD 1.3224 EURCZK 25.624 USDCZK 22.596 EURPLN 4.3298 USDPLN 3.8200
EURUSD 1.1336 USDJPY 110.70 USDCAD 1.3224 EURCZK 25.624 USDCZK 22.596 EURPLN 4.3298 USDPLN 3.8200

Založte si reálny účet

Založte si reálny účet

Mikro-loty bez minimálneho vkladu!

Založte si demo účet MetaTrader 5

Založte si demo účet MetaTrader 5

Obchodujte s virtuálnym miliónom

Demo účet MT 4

Demo účet MT 4

Vyskúšajte klasiku

Semináre a webináre

Semináre a webináre

Bezplatne každú stredu a vo štvrtok

Alligator, vyvinutý Billom Williamsom, je nástroj určený na identifikáciu trendu, ktorý trochu neobvyklým spôsobom prirovnáva dynamiku pohybu trhu k životnému cyklu známeho zvieraťa

Všeobecné pravidlo

Oscilátor Alligator je najúčinnejší v spojení s ukazovateľom  Gator Oscillator

Ukazovateľ Alligator Indicator je metódou, v ktorej sa spájajú kĺzavé priemery s fraktálnou geometriou a nelineárnou dynamikou. Tento ukazovateľ sa skladá z troch čiar, ktoré sa vložia do grafu. Tieto tri čiary zodpovedajú rôznym kĺzavým priemerom a štandardne sa znázorňujú modrou, červenou a zelenou.

 

alligator, Bill Williams, sleep, hunger, satisfaction, indicator

 

Prvá, modrá čiara, zvaná Aligátorova čeľusť, je vyhladený kĺzavý priemer za 13 časových úsekov (štandardne), ktorý je posunutý do budúcnosti o 8 časových úsekov. Druhá, červená čiara, zvaná Aligátorove zuby, je vyhladený kĺzavý priemer za 8 časových úsekov (štandardne), ktorý je posunutý do budúcnosti o 5 časových úsekov. Posledná, zelená čiara, zvaná Aligátorove pery, je vyhladený kĺzavý priemer za 5 časových úsekov (štandardne), posunutý do budúcnosti o 3 časové úseky.
 

 

Spôsob interpretácie funkcie ukazovateľa Alligator je trochu pestrý, podáva však zrozumiteľnú predstavu o skutočnej situácii na trhu. Vychádza z troch vybraných fáz dňa/ života Aligátora: spánku, hladu a nasýtenia.

 

  • Keď aligátor spí (alebo zaspáva), tri kĺzavé priemery sa začnú prekrývať (tj. rozdiely medzi nimi sa začnú zmenšovať), čo znamená, že cenový trend bude pravdepodobne pokračovať vo svojom smere.
  • Keď sa aligátor vyspí a zobudí, má hlad, a preto sa čiary začnú od seba odkláňať (tj. rozdiely medzi týmito čiarami sa začnú zväčšovať), čo znamená, že trh zostane po určitú dobu bez trendu. Čím dlhšie je aligátor hladný, tým rozhodnejší bude nástup nového trendu.
  • Nasýtenie sa dostaví krátko po jedle, než nastane doba spánku, tj. tri čiary, ktoré boli po určitý časový úsek oddelené, sa pomaly začnú navzájom prekrývať. Štádium nasýtenia je procesom od pokračujúceho trendu k uvoľneniu trendu.

 

Ako ho zobraziť na platforme MetaTrader 5:

  • vyberte si graf, do ktorého chcete zobraziť ukazovateľ Alligator Oscillator;
  • ísť na: Vložiť - Ukazovatele - Bill Williams - Alligator Oscillator;
  • platforma MetaTrader 5 automaticky zobrazí ukazovateľ Alligator Oscillator do zvoleného grafu.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij