EURUSD 1.1334 USDJPY 110.68 USDCAD 1.3227 EURCZK 25.624 USDCZK 22.601 EURPLN 4.3315 USDPLN 3.8224
EURUSD 1.1334 USDJPY 110.68 USDCAD 1.3227 EURCZK 25.624 USDCZK 22.601 EURPLN 4.3315 USDPLN 3.8224

Založte si reálny účet

Založte si reálny účet

Mikro-loty bez minimálneho vkladu!

Založte si demo účet MetaTrader 5

Založte si demo účet MetaTrader 5

Obchodujte s virtuálnym miliónom

Demo účet MT 4

Demo účet MT 4

Vyskúšajte klasiku

Semináre a webináre

Semináre a webináre

Bezplatne každú stredu a vo štvrtok

Vzorec ukazovateľa Awesome Oscillator kombinuje dva kĺzavé priemery s rôznymi časovými meradlami na účely tvorby signálov prípadných zvratov v trende

Všeobecné pravidlo

Na účely získania dokonalejších signálov možno náznaky zistené pomocou ukazovateľa Awesome Oscillator kombinovať s inými technickými indikátormi

Ukazovateľ Awesome Oscillator má podobu histogramu, v ktorom sa porovnávajú dva kĺzavé priemery, z ktorých jeden predstavuje krátkodobú dynamiku trhu a druhý zachytáva dlhodobé pohyby.

 

awesome oscillator, ao, Bill Williams, indicator

 

Nasleduje opis typickej interpretácie signálov vysielaných oscilátorom.

 

Nákupné signály

  • Podšálka - tento nákupný signál je tvorený tromi stĺpcami v situácii, keď sa smer histogramu zmenil zo zostupného na vzostupný. Dochádza k nemu len v prípade, že druhý (červený) stĺpec je nižší ako prvý a tretí (zelený) stĺpec je vyšší ako druhý stĺpec.
  • Prekríženie nulovej čiary - tento nákupný signál je tvorený dvoma stĺpcami v situácii, keď druhý stĺpec histogramu pretne čiaru s hodnotou "0" (nula) zospodu nahor - táto čiara sa nazýva nulová, pričom prvá čiara sa nachádza pod touto čiarou.
  • Dva hroty - tento nákupný signál je tvorený dvoma hrotmi, ktoré môžeme pozorovať pod nulovou čiarou. Signál platí len v prípade, že druhý hrot je vyšší ako prvý (tj. nachádza sa bližšie k nulovej čiare). Stĺpce medzi hrotmi sa musia tiež nachádzať pod nulovou čiarou, ale vyššie než hroty. Stĺpce za druhým hrotom by sa mali pohybovať smerom k nulovej čiare.

 

Predajné signály

  • Podšálka - tento predajný signál je tvorený tromi stĺpcami v situácii, keď sa smer histogramu zmenil zo vzostupného na zostupný. Dochádza k nemu len v prípade, že druhý (zelený) stĺpec je vyšší ako prvý a tretí (červený) stĺpec je nižší ako druhý stĺpec.
  • Prekríženie nulovej čiary - tento predajný signál je tvorený dvoma stĺpcami v situácii, keď druhý stĺpec histogramu pretne čiaru s hodnotou "0" (nula) zhora nadol - táto čiara sa nazýva nulová, pričom prvá čiara sa nachádza nad touto čiarou.
  • Dva hroty - tento nákupný (predajný - pozn. prekl.) signál je tvorený dvoma hrotmi, ktoré môžeme pozorovať nad nulovou čiarou. Signál platí len v prípade, že druhý hrot je nižší ako prvý (tj. nachádza sa bližšie k nulovej čiare). Stĺpce medzi hrotmi sa musia tiež nachádzať nad nulovou čiarou, ale nižšie ako hroty. Stĺpce za druhým hrotom by sa mali pohybovať smerom k nulovej čiare.

 

Ako ho zobraziť na platforme MetaTrader 5:

  • vyberte si graf, do ktorého chcete zobraziť ukazovateľ Awesome Oscillator;

  • ísť na: Vložiť - Ukazovatele - Bill Williams - Awesome Oscillator;

  • platforma MetaTrader 5 automaticky zobrazí ukazovateľ Awesome Oscillator pod zvolený graf

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij