EURUSD 1.1335 USDJPY 110.72 USDCAD 1.3223 EURCZK 25.624 USDCZK 22.598 EURPLN 4.3328 USDPLN 3.8229
EURUSD 1.1335 USDJPY 110.72 USDCAD 1.3223 EURCZK 25.624 USDCZK 22.598 EURPLN 4.3328 USDPLN 3.8229

Založte si reálny účet

Založte si reálny účet

Mikro-loty bez minimálneho vkladu!

Založte si demo účet MetaTrader 5

Založte si demo účet MetaTrader 5

Obchodujte s virtuálnym miliónom

Demo účet MT 4

Demo účet MT 4

Vyskúšajte klasiku

Semináre a webináre

Semináre a webináre

Bezplatne každú stredu a vo štvrtok

Ukazovateľ Gator Oscillator je pomocným nástrojom, ktorý podáva rýchly prehľad o správaní ukazovateľa Alligator Oscillator

Všeobecné pravidlo

Interpretácia ukazovateľa Gator Oscillator je jednoduchšia, keď sa vykonáva súčasne s pôvodným ukazovateľom Alligator Oscillator

Ukazovateľ Gator Oscillator je pomocným oscilátorom ukazovateľa Alligator Oscillator, vyvinutým Billom Williamsom. Kým hlavnou myšlienkou ukazovateľa Alligator Oscilator je protipôsobenie troch kĺzavých priemerov, funkciou ukazovateľa Gator Oscillator je ukázať rozdiel medzi hodnotami týchto troch čiar a lepšie tak zobraziť dynamiku trendu.

 

Gator oscillator, Bill Williams, bars, jaw, lips, hunger

 

Gator Oscillator sa znázorňuje pod hlavným grafom v podobe histogramu s červenými a zeleným stĺpcami. Stĺpce, ktoré sa nachádzajú nad hodnotou "0" (nula), zobrazujú absolútnu hodnotu rozdielu medzi dlhodobým kĺzavým priemerom (modrá čiara - čeľusť) a strednodobým kĺzavým priemerom (červená čiara - zuby). Stĺpce, ktoré sa nachádzajú pod hodnotou "0" (nula), zobrazujú absolútnu hodnotu rozdielu medzi strednodobým kĺzavým priemerom (červená čiara - zuby) a krátkodobým kĺzavým priemerom (zelená čiara - pery).

 

A rovnako ako ukazovateľ Alligator Oscillator, aj Gator Oscillator predstavuje rôzne fázy "Aligátora" pomocou dvoch symetrických stĺpcov (tj. jeden sa nachádza nad čiarou s hodnotou "0", druhý pod ňou) v danom časovom úseku:

 

  • Gator sa prebúdza, keď jeden zo stĺpcov (ktorý sa nachádza buď nad alebo pod čiarou s hodnotou "0") je červený, zatiaľ čo opačný stĺpec je zelený.
  • Gator je, keď sú oba symetrické stĺpce zelené. K nasýteniu (zvanému tiež "fills out") dochádza po jedle, keď jeden zo stĺpcov zmení farbu na červenú.
  • Gator spí, keď sú oba symetrické stĺpce červené.

 

TMožnou interpretáciou je nakupovať (dlhá pozícia), kedykoľvek sa aligátor prebúdza alebo je, predajný signál (krátka pozícia) naopak vzniká, keď je aligátor nasýtený alebo spí.
 

Ako ho zobraziť na platforme MetaTrader 5:

  • vyberte si graf, do ktorého chcete zobraziť ukazovateľ Gator Oscillator;

  • ísť na: Vložiť - Ukazovatele - Bill Williams - Gator Oscillator;

  • platforma MetaTrader 5 automaticky zobrazí ukazovateľ Gator Oscillator pod zvolený graf.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij