EURUSD 1.1333 USDJPY 110.70 USDCAD 1.3223 EURCZK 25.624 USDCZK 22.601 EURPLN 4.3327 USDPLN 3.8234
EURUSD 1.1333 USDJPY 110.70 USDCAD 1.3223 EURCZK 25.624 USDCZK 22.601 EURPLN 4.3327 USDPLN 3.8234

Založte si reálny účet

Založte si reálny účet

Mikro-loty bez minimálneho vkladu!

Založte si demo účet MetaTrader 5

Založte si demo účet MetaTrader 5

Obchodujte s virtuálnym miliónom

Demo účet MT 4

Demo účet MT 4

Vyskúšajte klasiku

Semináre a webináre

Semináre a webináre

Bezplatne každú stredu a vo štvrtok

Tento ukazovateľ je spracovávaný súkromnou organizáciou a podáva presné informácie o priemyselnej výrobe v porovnaní s oficiálnymi údajmi zverejňovanými Eurostatom

Štát:Eurozone
Dopad:stred
Aktuálna hodnota:53.4
Posledná hodnota53
Zmena: 0.4 Strata
Minimálna hodnota: 0 (Nov -0001)
Maximálna hodnota: 54.6 (May 2011)
PMI priemyslu - Výrobné indexy nákupných manažérov

Všeobecné pravidlo

Ekonómovia považujú PMI za najlepší predstihový ukazovateľ vo vzťahu k rozhodnutiam ECB o úrokovej sadzbe.

PMI zverejňuje Markit Economics, spoločnosť, ktorá sa špecializuje na zostavovanie podnikateľských prieskumov a ekonomických indexov. PMI je k dispozícii pre 26 krajín a kľúčových regiónov, akými je eurozóna alebo BRICS a používajú ho centrálne banky v rôznych krajinách, aby na ich základe rozhodli o úrokových sadzbách; analytici používajú údaje k spoľahlivej predpovedi oficiálnych údajov, napr. HDP.

 

Ku kľúčovým charakteristikám PMI patrí skutočnosť, že indexy sú skôr založené na faktických údajoch než na názoroch, vyjadreniach alebo iných subjektívnych ukazovateľoch a tieto údaje sa vzťahujú takmer ku všetkým ekonomickým aktivitám súkromného sektora v mnohých krajinách. PMI sa zameriava na 4 rôzne sektory: výrobu, stavebníctvo, služby a maloobchod, pričom údaje zo všetkých sektorov sú zverejňované v iný okamih. PMI priemyslu možno prirovnať k oficiálnym Údajom o priemyselnej výrobe, ktoré vydáva Eurostat. Presnosť PMI priemyslu je pomerne vysoká, pretože jeho údaje súhlasia s údajmi vzťahujúcimi sa k priemyselnej výrobe, ktoré vydáva Eurostat.

 

Vyššia priemyselná výroba sa považuje za pozitívny signál, ktorý znamená, že ekonomika rastie, čo do tejto krajiny priláka viac investorov. Tým sa, naopak, posilní táto mena, t. j. dôjde k jej zhodnoteniu. Na druhej strane by sme mali vziať do úvahy aj to, že veľmi vysoká miera rastu priemyselnej výroby a HDP môže viesť k prehriatiu ekonomiky, čo môže viesť k rastu inflácie, zníženiu hodnoty peňazí, t. j. skutočnej miery návratnosti, čo spôsobí devalváciu meny v dôsledku sťahovania kapitálu z finančného trhu.

 

Periodicita zverejňovania

V závislosti na danom sektore je PMI zverejňovaný počas prvých troch dní v mesiaci, ktorý nasleduje po referenčnom mesiaci. Do konca mesiaca, ktorý nasleduje po referenčnom období, sa zverejňujú všeobecnejšie údaje o PMI (vrátane eurozóny).

 

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij