EURUSD 1.1332 USDJPY 110.63 USDCAD 1.3148 EURCZK 25.640 USDCZK 22.616 EURPLN 4.3309 USDPLN 3.8230
EURUSD 1.1332 USDJPY 110.63 USDCAD 1.3148 EURCZK 25.640 USDCZK 22.616 EURPLN 4.3309 USDPLN 3.8230

Založte si reálny účet

Založte si reálny účet

Mikro-loty bez minimálneho vkladu!

Založte si demo účet MetaTrader 5

Založte si demo účet MetaTrader 5

Obchodujte s virtuálnym miliónom

Demo účet MT 4

Demo účet MT 4

Vyskúšajte klasiku

Semináre a webináre

Semináre a webináre

Bezplatne každú stredu a vo štvrtok

Menový pár USD/MXN môže byť možnosťou pre strednodobé alebo dlhodobé investície z dôvodu pomerne nízkej volatility

Menový pár obsahujúci americký dolár a mexické peso je veľmi rozšírený, a to nielen v latinskoamerických krajinách. Predstavuje hodnotu jedného amerického dolára voči mexickým pesám. Trh s menovým párom USD/MXN sa môže považovať za pomerne stály, iným slovami, peso je zvyčajne charakterizované menšou volatilitou než v prípade iných mien rozvíjajúcich sa trhov.

Preto môže byť tento menový pár vhodný pre strednodobé a dlhodobé investície na devízovom trhu FOREX. Mexické hospodárstvo je poháňané skôr vývozom z dôvodu nízkych výrobných nákladov a špecializuje sa na strojové zariadenia a ťažobný priemysel. Hlavným trhom pre jeho produkty sú susedné Spojené štáty, čo znamená, že mexické hospodárstvo je vysoko závislé na americkej ekonomike. Mexiko je tretím najväčším dodávateľom ropy do Spojených štátov. Ropný sektor vytvára takmer 15% príjmov z vývozu a ešte väčší význam má pre mexický štát, ktorý dostáva z tohto sektora 40% štátnych príjmov.

Vďaka mimoriadnemu významu ropného sektora v mexickom hospodárstve sa môže MXN považovať za komoditnú menu rovnako ako americký dolár, ktorý však navyše patrí k najdôležitejším rezervným menám na svete a držia ho všetky najvýznamnejšie centrálne banky.

Trh s menovým párom USD/MXN môže reagovať na ekonomické faktory, ktoré sa uplatňujú ako v Mexiku, tak aj v Spojených štátoch. Mexické peso je tiež zraniteľné vo vzťahu k všeobecnej nálade medzinárodných investorov voči menám rozvíjajúcich sa trhov.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij