EURUSD 1.1335 USDJPY 110.68 USDCAD 1.3227 EURCZK 25.625 USDCZK 22.598 EURPLN 4.3328 USDPLN 3.8229
EURUSD 1.1335 USDJPY 110.68 USDCAD 1.3227 EURCZK 25.625 USDCZK 22.598 EURPLN 4.3328 USDPLN 3.8229

Založte si reálny účet

Založte si reálny účet

Mikro-loty bez minimálneho vkladu!

Založte si demo účet MetaTrader 5

Založte si demo účet MetaTrader 5

Obchodujte s virtuálnym miliónom

Demo účet MT 4

Demo účet MT 4

Vyskúšajte klasiku

Semináre a webináre

Semináre a webináre

Bezplatne každú stredu a vo štvrtok

Rozhodnutie FOMC o úrokových sadzbách je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú hospodárstvo Spojených štátov

Štát:USA
Dopad:high
Aktuálna hodnota:0.25 %
Posledná hodnota0.25 %
Zmena: 0 Strata
Minimálna hodnota: 0 % (Nov -0001)
Maximálna hodnota: 6.5 % (Dec 2000)
Úrokové sadzby FOMC

Všeobecné pravidlo

Niekedy môžu mať vyhlásenia, vydané po rozhodnutí o úrokových sadzbách, väčší význam než výšky úrokových sadzieb

Rozhodnutia o úrokových sadzbách, podľa všeobecného povedomia, vydáva FED, v skutočnosti ich ale vydáva Federal Open Market Committee (zodpovedá za operácie na otvorenom trhu) osemkrát za rok, bezprostredne po skončení zasadnutia. FOMC má dvanásť členov, t. j. sedem z nich sú členovia Rady guvernérov Federálneho rezervného systému, ďalej prezident banky Federal Bank of New York a štyria prezidenti Rezervnej banky - ktorí sa každoročne menia vo funkcii.

 

Hlavné úrokové sadzby, stanovené FOMC, riadia infláciu v súlade s monetárnou politikou prijatou FEDom. Medzi spomínané sadzby patrí výpožičná sadzba cez noc a Federal Reserve's Cash Rate Target (FRCRT). Posledná menovaná sadzba ovplyvňuje úrokové sadzby na spotrebiteľské pôžičky, hypotéky, dlhopisy a iné.

 

Vlastné zmeny úrokových sadzieb majú priamy dopad na americký dolár, avšak očakávania na trhu v súvislosti s budúcou monetárnou politikou hrajú úlohu, ktorá je pre trh ešte významnejšia. To znamená, že akákoľvek nepriama informácia, ktorá naznačuje budúce monetárne politiky FEDu, ovplyvňuje očakávania trhu vo vzťahu k úrokovým sadzbám a môže mať významný dopad na americkú menu. Rast úrokových sadzieb alebo očakávania takého rastu spravidla významne podporuje americký dolár, a naopak, nižšie úrokové sadzby môžu mať negatívny dopad na menu Spojených štátov.

 

The actual changes  to the interest rates have a direct impact on the US dollar.  However, the market expectation, in respect to  future monetary policy, plays a part that is even more significant for the market. In such circumstances, any indirect information that provides  hints to  future FED monetary policy, and thus influences the market expectations in respect to the interest rates, may have a significant impact on the US currency.

 

Periodicita zverejňovania

Vyhlásenia a rozhodnutia o úrokových sadzbách sa vydávajú osemkrát za rok, podľa časového harmonogramu stanoveného FEDom.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij